O MNIE

...i o blogu.


Wszystko zaczęło się od ciasta. Byłam u koleżanki, poczęstowała mnie ciastem, było bardzo smaczne, ale nic wyszukanego, takie dwukolorowe z kakao. I nic by w tym dziwnego nie było, ale zaraz dodała – upiekłam go sama. Ok i co wielkiego, no nic tylko tyle, że miałyśmy wtedy po dziewięć lat.

Wróciłam do domu i postanowiłam, że ja też spróbuję. I wyszło! Było idealne! Wszyscy domownicy się zajadali. Później potoczyło się samo. Podglądałam jak gotowała babcia, mama, pomagałam i eksperymentowałam. Raz wychodziło lepiej, raz gorzej. Ale zawsze było to zajmujące zajęcie.

Wiele lat później przestałam jeść mięso i już tak zostało. Otworzył się przede mną nowy obszar  poszukiwań,  smaków,  zapachów,  eksperymentów i niecodziennych połączeń kulinarnych.

Bardzo lubię przygotowywać potrawy z sezonowych warzyw i owoców. Co sobotę wpadam na pobliski bazar po zakupy i na pogawędkę :)  Lubię buszować w sklepach ze zdrową żywnością. Za każdym razem odkrywam coś interesującego.

W związku z tym, że w mojej kuchni mięso nie gości od wielu lat, to takich przepisów tu nie znajdziecie. Ale mam nadzieję, że może inne Wam się spodobają i będą dla Was inspiracją.

Serdecznie pozdrawiam,
Agnieszka 


1 komentarz: